HOME

SAMO ŻYCIE
Tacy jesteśmy
INFORMACJE
Bezdzietni przepytani
WASZYM I ICH ZDANIEM
Subiektywny przegląd mediów
NAUKA
Aktywnie i zdrowo
PODRÓŻE
Co tam, panie, w kulturze?
NA DUŻYM EKRANIE
O nas
MĄDRE MYŚLI
Kontakt z redakcją

   

Pozdrowienia bez zrozumienia

Ciężko jej zrozumieć, choć akceptuje.  Pozdrawia, choć nie znajduje dla nas usprawiedliwienia. Do redakcji napisała Magda, kobieta, która nie wyobraża sobie życia bez dziecka. Przeczytajcie...

"Jako mama trzyletniej dziewczynki, mogę powiedzieć, że moje szczęście i poczucie spełnienia nastąpiło właśnie w związku z narodzinami córeczki. Sama natomiast w otoczeniu mam pary i sporą liczbę singli, którzy pomimo już konkretnego wieku > 30, nie zdecydowali się na rodzicielstwo.

O ile jest dla mnie zrozumiałe nieposiadanie dzieci z powodów życiowych, czyli braku partnera, o tyle naprawdę ciężko mi zrozumieć, choć akceptuję, świadomą decyzję par o rezygnacji z rodzicielstwa.

Nie chciałabym powiedzieć, że takie osoby to egoiści, ale w głębi duszy żal mi tych osób za tak podjęte decyzje...

Osobiście nie znajduję usprawiedliwienia w chęci życia samemu z powodu potrzeby rozwijania kariery, samorealizacji czy możliwości poznawania świata i cieszenia się z hobby.

Sama wykonuję bardzo dobry zawód, wymagający sporego zaangażowania a wcześniej poświęcenia wielu lat nauki, ale dopiero decyzja o macierzyństwie i narodziny córeczki uczyniły mnie najszczęśliwszą mamą na świecie. Napewno to wszystko razem, praca, dziecko i dom, to trudne wyzwanie. Ale to wszystko da się powiązać, często na wariackich papierach, ale da się:)

Nic teraz nie jest idealne a w życiu jest dużo większy chaos niż wcześniej. Ale uśmiech córy, dziecięca niewinność i beztroskość, całodzienny galimatias powodują, że wszystko nabrało całkiem innego sensu.

Nie wyobrażam sabie życia bez dziecka i choć swoim bliskiem bezzdzietnym tego nie mówię, ( bo mogłoby to sprawić przykrość ) , z całego serca życzę zmiany decyzji albo i dalej idąc, nieoczekiwanej zmiany planów z powodu "nie tak policzonego cyklu":))))))".

Magda

FOT. NA POPRZEDNIEJ STRONIE: Wiki Commons

Więcej listów w zakładce WASZYM I ICH ZDANIEM\
Motto na najbliższe dni 

"Nie praca jest hańbą, ale próżnowanie
."
 

Hezjod


SONDA

Kiedy mówisz dzietnym, że nie masz
z partnerem/ką dzieci, bo nie chcecie
ich mieć, ci albo mówią wam wprost,
albo tak reagują, że możesz być
pewna/y, że myślą o was
co następuje: 


  egoiści
  pasożyty
  ... a na emerytury nie ma, kurcze, komu pracować
  ... i dziwić się, że nasze polskie społeczeństwo tak się starzeje
  liczą się imprezki i wygodne życie?
  jeszcze zmienicie zdanie
  bez dzieci nie ma rodziny
  nie wiecie, co tracicie
  o, nie lubimy mieć zbyt dużo obowiązków, czyż tak?
  kariera ważniejsza jak mniemam?