HOME

SAMO ŻYCIE
Tacy jesteśmy
INFORMACJE
Bezdzietni przepytani
WASZYM I ICH ZDANIEM
Subiektywny przegląd mediów
NAUKA
Aktywnie i zdrowo
PODRÓŻE
Co tam, panie, w kulturze?
NA DUŻYM EKRANIE
O nas
MĄDRE MYŚLI
Kontakt z redakcją

   

Gwiazdy American Film Festival

We Wrocławiu trwa 2. American Film Festival. W programie 76 filmów - z których 40 będzie miało polskie, a 6 europejskie premiery - i plejada gwiazd. I tak będzie do niedzieli, 20 listopada.

  • Obrazem otwierającym festiwal będzie "Czarny koń" w reżyserii bohatera retrospektywy i gościa festiwalu TODDA SOLONDZA, który podczas wrocławskich spotkań z filmem odbierze nagrodę Indie Star Award dla gwiazdy amerykańskiego kina niezależnego ("Czarny koń" to komediodramat o zmaganiach z codziennością otyłego trzydziestolatka, ze znakomitym Jordanem Gelberem i legendami Hollywood Mią Farrow i Christopherem Walkenem w rolach głównych).
  • Uczestnicy festiwalu jako pierwsi w Polsce zobaczą najnowsze filmy GUSA VAN SANTA ("Restless" z Mią Wasikowską - na zdjęciu), KEVINA SMITHA (szalony thriller o religijnej sekcie "Czerwony stan" z Johnem Goodmanem i Melissą Leo) i MIRANDY JULY (neurotyczna komedia "Przyszłość").

    mia_wasikowska.jpg
  • Będzie też najnowszy film TONY’EGO KAYE’A, autora głośnego "Więźnia nienawiści". Obraz pt. "Z dystansu", z Adrienem Brodym w roli głównej, to pełna goryczy wizja świata widzianego oczami nauczyciela-idealisty.

Festiwal zamknie oryginalna komedia, przypominająca klasyczne screwball comedy, "Damsels in Distress" w reżyserii Whita Stillmana (film zamykał również tegoroczny festiwal w Wenecji; w roli głównej wystąpiła wschodząca gwiazda amerykańskiego kina Greta Gerwig, która pojawi się w programie American Film Festival także w filmach Joe Swanberga oraz tragikomedii "Talerz i łyżka").

 \
Motto na najbliższe dni 

"Nie praca jest hańbą, ale próżnowanie
."
 

Hezjod


SONDA

Kiedy mówisz dzietnym, że nie masz
z partnerem/ką dzieci, bo nie chcecie
ich mieć, ci albo mówią wam wprost,
albo tak reagują, że możesz być
pewna/y, że myślą o was
co następuje: 


  egoiści
  pasożyty
  ... a na emerytury nie ma, kurcze, komu pracować
  ... i dziwić się, że nasze polskie społeczeństwo tak się starzeje
  liczą się imprezki i wygodne życie?
  jeszcze zmienicie zdanie
  bez dzieci nie ma rodziny
  nie wiecie, co tracicie
  o, nie lubimy mieć zbyt dużo obowiązków, czyż tak?
  kariera ważniejsza jak mniemam?