HOME

SAMO ŻYCIE
Tacy jesteśmy
INFORMACJE
Bezdzietni przepytani
WASZYM I ICH ZDANIEM
Subiektywny przegląd mediów
NAUKA
Aktywnie i zdrowo
PODRÓŻE
Co tam, panie, w kulturze?
NA DUŻYM EKRANIE
O nas
MĄDRE MYŚLI
Kontakt z redakcją

   


Gdy kobieta nie chce mieć dzieci, nie będzie ich miała
magdalena_sroda_wiki.JPG
Magdalena Środa w "Gazecie Wyborczej" napisała, że Maria Czubaszek w rozmowie z dziennikarzem "TVN Uwaga!" zrobiła coś szokującego - powiedziała prawdę. A prawda jest taka, że wiele kobiet nie chce dzieci i nie lubi ich, a posiadanie potomstwa związane jest często z silną presją otoczenia.


"Maria Czubaszek w programie "TVN Uwaga!" (...) powiedziała, że nigdy nie chciała mieć dzieci, że przerażała ją sama myśl o ciąży, że w związku z tym, gdy w nią zaszła, zrobiła aborcję (i to dwukrotnie) oraz że nigdy tego nie żałowała. Szokujące w zachowaniu Marii Czubaszek jest to..." - pisze Magdalena Środa - "... że powiedziała prawdę nie tylko o sobie, ale też o części kobiet w ogóle, a mówienie prawdy to rzecz w sferze publicznej rzadka, zwłaszcza gdy dotyczy spraw, które mają oficjalną wykładnię i są przedmiotem tabu".

"Prawdą jest jednak..." - czytamy dalej - "... że wiele kobiet nie chce dzieci, nie lubi dzieci i że ich posiadanie często związane jest głównie z bardzo silną presją otoczenia. Mówi się kobietom, że to "konieczne i naturalne", że to ich "powołanie", że nie ma nic bardziej cudownego niż macierzyństwo i że kobieta, która go nie doświadczy, będzie jakąś wybrakowaną istotą. Macierzyństwem zachwycają się najczęściej księża i politycy, którzy z wychowaniem dzieci nie mają nic wspólnego (lub niewiele), a także kobiety, które osiągnęły sukces w sferze publicznej i z perspektywy swojej firmy lub parlamentu opisują rozkosze wychowania. Mniej zachwytów wyrażają te, które całe życie zajmowały się domem i dziećmi, zwłaszcza że rzadko mają okazję do publicznych zwierzeń."

To tylko parę zdań, pod którymi obiema rękoma podpisuje się zespół Nokids.pl. Cały tekst pt. "Prawda Marii Czubaszek a sprawa Polska" napisany przez Magdalenę Środę, filozofkę, etyka, w "Gazecie Wyborczej" przeczytacie klikając w poniższy link:

Magdalena Środa: "Prawda Marii Czubaszek a sprawa Polska" 

FOT: pl.wikipedia.org

Więcej na ten temat

Maria Czubaszek: "Nigdy nie chciałam mieć dzieci"\
Motto na najbliższe dni 

"Nie praca jest hańbą, ale próżnowanie
."
 

Hezjod


SONDA

Kiedy mówisz dzietnym, że nie masz
z partnerem/ką dzieci, bo nie chcecie
ich mieć, ci albo mówią wam wprost,
albo tak reagują, że możesz być
pewna/y, że myślą o was
co następuje: 


  egoiści
  pasożyty
  ... a na emerytury nie ma, kurcze, komu pracować
  ... i dziwić się, że nasze polskie społeczeństwo tak się starzeje
  liczą się imprezki i wygodne życie?
  jeszcze zmienicie zdanie
  bez dzieci nie ma rodziny
  nie wiecie, co tracicie
  o, nie lubimy mieć zbyt dużo obowiązków, czyż tak?
  kariera ważniejsza jak mniemam?