HOME

SAMO ŻYCIE
Tacy jesteśmy
INFORMACJE
Bezdzietni przepytani
WASZYM I ICH ZDANIEM
Subiektywny przegląd mediów
NAUKA
Aktywnie i zdrowo
PODRÓŻE
Co tam, panie, w kulturze?
NA DUŻYM EKRANIE
O nas
MĄDRE MYŚLI
Kontakt z redakcją

   

m_czubaszek.jpgMaria Czubaszek: "Nigdy nie chciałam mieć dzieci"

"Jako osoba świadomie bezdzietna, nigdy nie dałam sobie wcisnąć kitu, że wszystkie dzieci są nasze" - tak zaczyna się jeden z wpisów na blogu Marii Czubaszek.

Podobnych, dotyczących dzieci, ich braku, dzietności, bezdzietności, znajdziemy zresztą jeszcze kilka, choćby pod datą 1 lutego 2012:

"Nie chwalę się, ale również nie wstydzę, że nigdy nie chciałam mieć dziecka.
I nie mam. Kiedy więc wczoraj redaktor radia TOK FM spytał mnie na antenie, jak się żyje nie mając dziecka, powiedziałam, że jeśli jest to świadomy wybór, to żyje się tak, jak chciało się żyć. Zawsze powtarzam, że kto ma dzieci, ten wie, co to znaczy. Kto nie ma, też wie. I dlatego  ich nie ma".

Ale nie tylko na swoim blogu Maria Czubaszek przyznaje się do świadomej rezygnacji z rodzicielstwa, a rozmowa z dziennikarzem TOK FM nie była wyjątkowa - Maria Czubaszek felietonistka, dziennikarka, pisarka, o swojej niechęci do dzieci, czy też radości z bezdzietności, mówi otwarcie w wielu wywiadach. Ale wśród wielu jeden, telewizyjny, zasługuje na szczególną uwagę. Który? Ten przygotowany przez dziennikarzy magazynu "Uwaga".

Reportaż pt. "Nigdy nie chciałam mieć dzieci" wyemitowany został przez stację TVN niedawno. Bohaterka materiału, Maria Czubaszek, nie tylko setny raz powtórzyła "Tak. Nie lubię dzieci", ale i przyznała, że poddała się aborcji i nigdy tego nie żałowała, oraz że...

Jeśli nie widzieliście tego reportażu, a chcielibyście wiedzieć, jakie jeszcze szczegóły ze swojego życia Maria Czubaszek odkryła przed widzami, kliknijcie w poniższy link:  

Maria Czubaszek w TVN: "Nigdy nie chciałam mieć dzieci"

Materiał wywołał żywą dyskusję na forach internetowych. Pod materiałem na stronie "Uwagi" pojawiło się parę ciekawych wpisów. Oburzeni (tak, oburzeni) widzowie dzwonili nawet do "Szkła kontaktowego", by na wizji podzielić się swoimi przemyśleniami, a to oznacza tylko jedno: "czubaszkowe" widzenie świata nie jest popularne, a przyznawanie się do takiego widzenia świata - aktem niezwykłej odwagi. W takim kraju żyjemy, niestety.

ŹRÓDŁO: Nokids.pl 
FOT. TVN.pl
Blog Marii Czubaszek: mariaczubaszek.bloog.pl

Więcej na ten temat:

Magdalena Środa: "Maria Czubaszek a sprawa polska"\
Motto na najbliższe dni 

"Nie praca jest hańbą, ale próżnowanie
."
 

Hezjod


SONDA

Kiedy mówisz dzietnym, że nie masz
z partnerem/ką dzieci, bo nie chcecie
ich mieć, ci albo mówią wam wprost,
albo tak reagują, że możesz być
pewna/y, że myślą o was
co następuje: 


  egoiści
  pasożyty
  ... a na emerytury nie ma, kurcze, komu pracować
  ... i dziwić się, że nasze polskie społeczeństwo tak się starzeje
  liczą się imprezki i wygodne życie?
  jeszcze zmienicie zdanie
  bez dzieci nie ma rodziny
  nie wiecie, co tracicie
  o, nie lubimy mieć zbyt dużo obowiązków, czyż tak?
  kariera ważniejsza jak mniemam?