HOME

SAMO ŻYCIE
Tacy jesteśmy
INFORMACJE
Bezdzietni przepytani
WASZYM I ICH ZDANIEM
Subiektywny przegląd mediów
NAUKA
Aktywnie i zdrowo
PODRÓŻE
Co tam, panie, w kulturze?
NA DUŻYM EKRANIE
O nas
MĄDRE MYŚLI
Kontakt z redakcją

   

1330923_tree_of_love_3.jpgSeks. Dzietni kontra bezdzietni

Pary, które mają dzieci, kochają się równie często jak bezdzietni? Badania dowodzą, że tak. Coś jednak w tym seksie szwankuje. Co? Dzietnym spada spontaniczność. Podobno. 


Co prawda jest niewielka różnica – wśród ankietowanych małżeństw z dziećmi odsetek osób, które powiedziało, że współżyje z partnerem przynajmniej raz w tygodniu, wyniósł 63 procent, a wśród bezdzietnych 66, ale… To są szczegóły. Ważniejsze jest to, że z tego samego badania, które przeprowadzono w Austrii, Danii, Niemiec, Norwegii, Słowacji, Szwecji, Wielkiej Brytanii oraz w Polsce - wynika, że Polacy okazali się być najbardziej aktywni seksualnie spośród wszystkich badanych Europejczyków!

Oczywiście, ktoś może uznać, że uprawianie seksu raz w tygodniu to żaden wyczyn. Dlaczego więc nie robimy tego częściej?

Ważnymi przeszkodami w uprawianiu seksu okazały się być: zmęczenie, na które wskazało 30 proc. respondentów (bezdzietnych i posiadających dzieci); miesiączka partnerki, która częściej była problemem dla osób bezdzietnych niż posiadających dzieci (odpowiednio 32 i 25 proc.); stres w pracy oraz rutyna. Wśród powodów ograniczających współżycie płciowe - częściej niż inne nacje - Polacy wymieniali też… obawy przed ciążą.

No właśnie antykoncepcja. O ile okazaliśmy się na tle innych demonami seksu, to nasza wiedza o antykoncepcji jest powodem do wstydu, bo częściej niż inne nacje polegamy na stosunku przerywanym czy na tzw. kalendarzyku, czyli ogólnie rzecz ujmując na metodach uznawanych za mało skuteczne.

Nie możliwe? Możliwe.

Stosunek przerywany stosowany jest przez Polaków trzy razy częściej w porównaniu ze średnią europejską, a metody naturalne – aż cztery razy częściej!

***
Raport, do którego dotarł zespół Nokids.pl, opatrzono tytułem "Jak dzieci zmieniają nasze życie?". Przygotowała go angielska firma sondażową Kaizo. Badaniami objęto 8 tysięcy Europejczyków powyżej 18 roku życia (średnia wieku wynosiła 30-34 lata). Wzięło w nim udział tyle samo kobiet co mężczyzn oraz tyle samo osób posiadających dzieci co osób bezdzietnych.

Zdziwiły Cię wyniki badań? Skomentuj to pisząc na: redakcja@nokids.pl

Więcej podobnych tematów w zakładce SAMO ŻYCIE\
Motto na najbliższe dni 

"Nie praca jest hańbą, ale próżnowanie
."
 

Hezjod


SONDA

Kiedy mówisz dzietnym, że nie masz
z partnerem/ką dzieci, bo nie chcecie
ich mieć, ci albo mówią wam wprost,
albo tak reagują, że możesz być
pewna/y, że myślą o was
co następuje: 


  egoiści
  pasożyty
  ... a na emerytury nie ma, kurcze, komu pracować
  ... i dziwić się, że nasze polskie społeczeństwo tak się starzeje
  liczą się imprezki i wygodne życie?
  jeszcze zmienicie zdanie
  bez dzieci nie ma rodziny
  nie wiecie, co tracicie
  o, nie lubimy mieć zbyt dużo obowiązków, czyż tak?
  kariera ważniejsza jak mniemam?