HOME

SAMO ŻYCIE
Tacy jesteśmy
INFORMACJE
Bezdzietni przepytani
WASZYM I ICH ZDANIEM
Subiektywny przegląd mediów
NAUKA
Aktywnie i zdrowo
PODRÓŻE
Co tam, panie, w kulturze?
NA DUŻYM EKRANIE
O nas
MĄDRE MYŚLI
Kontakt z redakcją

   


862273___heart__.jpgSingielki wolą "zajętych"

Płeć piękna woli mężczyzn, którzy są już emocjonalnie zaangażowani - wynika z badań amerykańskich psycholożek. Dlaczego tak się dzieje? Na to pytanie panie znalazły  kilka odpowiedzi.

Od wielu lat naukowcy dyskutują, która z płci częściej uprawia tzw. "mate poaching", co w skrócie można przetłumaczyć jako podbieranie partnerów. Odpowiedź na to nurtujące pytanie znalazły Melissa Burkley i Jessica Parker z Oklahoma State University .

Obie kobiety zauważyły, że przedstawicielki płci pięknej często narzekają, że "wszyscy dobrzy faceci są zajęci". Zaczęły się zastanawiać, czy jest to dla takich kobiet jedynie skarga, czy też mężczyźni będący w związku wydają się im lepszą partią? Psycholożki rozpoczęły badania, które wyglądały tak... 

Popatrz, kto jest na zdjęciu

Badanymi była grupa młodych kobiet i mężczyzn - single i singielki oraz osoby będące w związku. Wszystkim pokazywano fotografie płci przeciwnej informując, że dany delikwent/delikwentka jest "zajęta" lub "wolna", wszystkim zadano to samo pytanie: jak bardzo są zainteresowani osobnikiem na zdjęciu.

Dla badanych, którzy byli w związku, to czy przedstawiony osobnik jest wzięty czy wolny, nie mało żadnego znaczenia w ocenianiu atrakcyjności. Dla singielek natomiast... 

Singielki podchodziły do sprawy inaczej. Kiedy pokazywany mężczyzna był określony jako "do wzięcia" jedynie 59 proc. samotnych kobiet wyraziło nim zainteresowanie. Jednak gdy został przedstawiony jako "zajęty", aż 90 proc. uznało go za atrakcyjnego!

Kobiety lubią niedostępnych?

Jak Melissa Burkley i Jessica Parker tłumaczą to, że singielki są bardziej zainteresowane "zajętym" niż wolnym mężczyzną? 

- Być może jest tak dlatego, że tacy faceci wykazali się już zdolnością do komunikacji z kobietą. Innym czynnikiem może być fakt, że taki mężczyzna musi być w pewnym stopniu odpowiedni skoro jakaś inna kobieta już go "sprawdziła". Nie wykluczamy też, że kobiety po prostu boją się zbliżyć do mężczyzny. Dlatego gonią za niedostępnymi, a gdy staną się wolni, tracą nimi zainteresowanie - mówią psycholożki.

ŹRÓDŁO: www.nytimes.com\
Motto na najbliższe dni 

"Nie praca jest hańbą, ale próżnowanie
."
 

Hezjod


SONDA

Kiedy mówisz dzietnym, że nie masz
z partnerem/ką dzieci, bo nie chcecie
ich mieć, ci albo mówią wam wprost,
albo tak reagują, że możesz być
pewna/y, że myślą o was
co następuje: 


  egoiści
  pasożyty
  ... a na emerytury nie ma, kurcze, komu pracować
  ... i dziwić się, że nasze polskie społeczeństwo tak się starzeje
  liczą się imprezki i wygodne życie?
  jeszcze zmienicie zdanie
  bez dzieci nie ma rodziny
  nie wiecie, co tracicie
  o, nie lubimy mieć zbyt dużo obowiązków, czyż tak?
  kariera ważniejsza jak mniemam?