HOME

SAMO ŻYCIE
Tacy jesteśmy
INFORMACJE
Bezdzietni przepytani
WASZYM I ICH ZDANIEM
Subiektywny przegląd mediów
NAUKA
Aktywnie i zdrowo
PODRÓŻE
Co tam, panie, w kulturze?
NA DUŻYM EKRANIE
O nas
MĄDRE MYŚLI
Kontakt z redakcją

   

Samba, piękne maski i sardynki 

karnawal.jpg
Mamy rok 2012. Karnawał trwa. Tańce, hulanki, przebieranki. Przydałby się mocny akcent na koniec? Masz czas zaszaleć jeszcze na Teneryfie, w Wenecji, bądź Rio de Janeiro.
     

Trzy różne miejsca, ale cel ten sam: szampańska zabawa. Polecamy! 

Pogrzeb sardynki

Gorąca muzyka, dziesiątki imprez, występów, tańców, zabawa do białego rana… Karnawał na Teneryfie - a dokładniej karnawał w Santa Cruz, stolicy tej wyspy -  uważany jest za jeden z najbardziej widowiskowych. Na 15 lutego zaplanowano wybór królowej karnawału, na 17 lutego – przemarsz ulicami miasta kolorowego korowodu, a na 21 lutego… "Pogrzeb Sardynki" (obowiązkowy strój żałobny).

Jedną z atrakcji tamtejszego karnawału są pochody z udziałem przyozdobionych karoc. Wesoła, skoczna i zapraszająca do tańca muzyka i różnobarwność strojów w jakie ubierają się uczestnicy imprezy sprawia, że jest to niezapomniane widowisko i nie mniej niezapomniane przeżycie. Karnawałowe szaleństwa mają jednak miejsce nie tylko w samej stolicy Teneryfy, ale również w innych nadmorskich kurortach wyspy – w Playa de las Americas i Los Cristianos.

Samba na sambodromach

Oficjalne daty apogeum karnawałowych zabaw w Brazylii to 17-22 luty. Najbardziej oblegane widowiska w RIO DE JANEIRO, czyli oficjalne pokazy szkół samby na sambodromach, zaplanowano na 19 i 20 lutego. Przez te dwa dni klucze do miasta dzierżyć będą szkoły samby właśnie. I nie bez powodu – to one organizują coroczne kolorowe pochody, w który iść (lub jechać) będą tanecznym krokiem skąpo odziane tancerki w towarzystwie smoków i przebierańców, by rywalizować o miano szkoły najlepszej, tej jedynej i niepowtarzalnej.

Szaleństwo w masce

Na koniec WENECJA. Najważniejszy karnawał w Europie i zarazem największe maskowe szaleństwo we Włoszech. Świętowanie zaczyna się 11 lutego od parady, która rusza spod placu św. Marka, by przejść przez całe miasto. Najważniejszy jest jednak dzień trzeci. Tego dnia odbywa się bowiem Bal Dożów, zwany inaczej Wielkim Balem Maskowym. Uczestniczyć w nim może każdy, kto zapłaci 200 euro, przebierze się w karnawałowy kostium i nałoży maskę. A poza tym? Do 21 lutego całe miasto wypełnione jest muzykami, akrobatami, zespołami teatralnymi z całego świata. Odbywają się bale kostiumowe, spektakle, musicale. Przez plac Świętego Marka przechodzą parady, nocami niebo nad miastem rozjaśniają fajerwerki, a nad ranem… 

Zespół Nokids.pl życzy hucznej zabawy :)\
Motto na najbliższe dni 

"Nie praca jest hańbą, ale próżnowanie
."
 

Hezjod


SONDA

Kiedy mówisz dzietnym, że nie masz
z partnerem/ką dzieci, bo nie chcecie
ich mieć, ci albo mówią wam wprost,
albo tak reagują, że możesz być
pewna/y, że myślą o was
co następuje: 


  egoiści
  pasożyty
  ... a na emerytury nie ma, kurcze, komu pracować
  ... i dziwić się, że nasze polskie społeczeństwo tak się starzeje
  liczą się imprezki i wygodne życie?
  jeszcze zmienicie zdanie
  bez dzieci nie ma rodziny
  nie wiecie, co tracicie
  o, nie lubimy mieć zbyt dużo obowiązków, czyż tak?
  kariera ważniejsza jak mniemam?