HOME

SAMO ŻYCIE
Tacy jesteśmy
INFORMACJE
Bezdzietni przepytani
WASZYM I ICH ZDANIEM
Subiektywny przegląd mediów
NAUKA
Aktywnie i zdrowo
PODRÓŻE
Co tam, panie, w kulturze?
NA DUŻYM EKRANIE
O nas
MĄDRE MYŚLI
Kontakt z redakcją

   

1254995_foot_massage.jpgW Ustce do SPA

Bywają takie chwile w życiu człowieka, podczas których nie mamy ochoty ani biegać, ani skakać czy zwiedzać, tylko leżeć i pachnieć.

Bywa też tak, że gdy mamy absorbującą pracę, nie mamy czasu zadbać o siebie albo jesteśmy po prostu bardzo zmęczeni, zestresowani, spięci i potrzebujemy relaksu. W takim stanie ducha warto pomyśleć o Ustce, zwanej „bursztynowym kurortem Bałtyku”.

Kąpiele perełkowe i łaźnie błotne

W tamtejszym hotelu wellness and SPA (na całym wybrzeżu roi się zresztą od takich przybytków przyjemności, jeśli więc ktoś wolałby inną miejscowość – wystarczy przejrzeć oferty), dostaniemy wszystko, czego potrzebuje nasze ciało i dusza: upiększające zabiegi na twarz, sesje w kapsule SPA, kąpiele perełkowe, łaźnię błotną i parową, okłady borowinowe na ciało oraz znakomicie relaksujące masaże: na przykład gorącymi kamieniami, ciepłymi stemplami, bambusami czy bańką chińską.

Oprócz tego wygrzać możemy się w saunie suchej, kabinie podczerwieni, odpocząć w grocie solnej, zrelaksować w jacuzzi. Grafik zabiegów możemy tak zaplanować, że nie będziemy musieli w ogóle ruszać się z hotelu. A gdybyśmy chcieli? Spokojnie, mamy dokąd iść.

Zdjęcie przy posągu syrenki

Promenada, molo, już w średniowieczu tętniący życiem port, spichlerze portowe, no i oczywiście spacer brzegiem morza, podczas którego możemy zobaczyć… morsy, czyli ludzi lubiących bardziej kąpać się w Bałtyku zimnym niż ciepłym.

Poza tym czeka na nas urokliwe stare miasto, XIX-wieczny kościół p.w. Najświętszego Zbawiciela, a dla miłośników fortyfikacji – poniemieckie bunkry, wybudowane na przełomie 1938 i 1939 roku. Zdjęcie możemy zrobić też sobie przy pomniku m.in. Fryderyka Chopina, „Umierającego wojownika”, czy przy posągu syrenki. Do domu wrócimy więc pełni wrażeń i wypoczęci, odprężeni, piękniejsi.

ŹRÓDŁO: Nokids.pl\
Motto na najbliższe dni 

"Nie praca jest hańbą, ale próżnowanie
."
 

Hezjod


SONDA

Kiedy mówisz dzietnym, że nie masz
z partnerem/ką dzieci, bo nie chcecie
ich mieć, ci albo mówią wam wprost,
albo tak reagują, że możesz być
pewna/y, że myślą o was
co następuje: 


  egoiści
  pasożyty
  ... a na emerytury nie ma, kurcze, komu pracować
  ... i dziwić się, że nasze polskie społeczeństwo tak się starzeje
  liczą się imprezki i wygodne życie?
  jeszcze zmienicie zdanie
  bez dzieci nie ma rodziny
  nie wiecie, co tracicie
  o, nie lubimy mieć zbyt dużo obowiązków, czyż tak?
  kariera ważniejsza jak mniemam?