HOME

SAMO ŻYCIE
Tacy jesteśmy
INFORMACJE
Bezdzietni przepytani
WASZYM I ICH ZDANIEM
Subiektywny przegląd mediów
NAUKA
Aktywnie i zdrowo
PODRÓŻE
Co tam, panie, w kulturze?
NA DUŻYM EKRANIE
O nas
MĄDRE MYŚLI
Kontakt z redakcją

   

Nie wiesz, jak spędzić urlop? To proste, zamiast leżakowania zaplanuj sobie odrobinę szaleństwa, czyli...

Czyli przyjemne, mniejsze lub większe, zwyżki adrenaliny. I to bez względu na wiek, bo dlaczego nie? Możesz robić co chcesz i kiedy chcesz, szczególnie podczas wakacji, które są idealną okazją, by przeżyć coś innego, niezwykłego, ekstremalnego. A takim czymś jest np. zorbing, skoki spadochronowe i loty na paralotni. Zaczynamy… 

ZORBING

zorb.jpg

FOT.: smarttravelinfo.com

Ta ekstremalna zabawa staje się coraz bardziej popularna, bo dostarcza niesamowitych wrażeń. Czym więc jest? Zorbing to toczenie się lub zjazdy z mniejszych lub większych wzniesień w wielkiej kuli sferycznej, w której pędzić można pojedynczo lub we dwoje. W kuli spacerować można też po wodzie.

Podobno inspiracją dla pierwszych zorbingowców był szkic Leonarda da Vinci przedstawiający męską sylwetkę wpisaną w okrąg. Tak powstała zorba - pierwsza ponoć w Nowej Zelandii - tj. wielka kula z wytrzymałego i lekkiego pleksiglasu.

Czy to jest bezpieczne? Całkowicie. Podczas jazdy „zorbonauta” przyczepiony jest do wnętrza mniejszej kuli pasem, podtrzymywane są także jego ręce i nogi. Księżycowy design zorby sprawia, że przejażdżka kulą jest niezapomnianym doświadczeniem – dla wszystkich, bez względu na wiek. Warto spróbować.

SKOKI SPADOCHRONOWE

spadochron.jpgCzy kiedykolwiek chciałeś, lub chciałaś, poczuć się wolny jak ptak szybujący nad koronami drzew? Czy kiedykolwiek chciałaś, lub chciałeś, bez żadnych ograniczeń lecieć w powietrzu z prędkością ponad 200 kilometrów na godzinę?
Jeśli tak, wyskocz z samolotu na wysokości 4 tysięcy metrów, pociągnij za linkę gdy zbliżysz do powierzchni ziemi na około 800 metrów i poczuj to, a później szybując wśród chmur podziwiaj widoki pod twoimi stopami.

Jednym słowem podaruj sobie skok z samolotu ze spadochronem – w tandemie, czyli z instruktorem „na plecach”, albo „zrób to sam” to jest zapisz się na kurs spadochronowy i ciesz się wolnością i przyjemnymi zwyżkami adrenaliny.

Przeciwwskazania? Choroby serca, niewydolność układu oddechowego lub epilepsje. Wiek? Zespół Nokids.pl zna pewnego pana, który swoją podniebną przygodę rozpoczął w wieku 56 lat. Dzisiaj ma trochę więcej i… cieszy się życiem jak nigdy dotąd. 

PARALOTNIARSTWO

Szybowanie na paralotni, podobnie jak skok ze spadochronem, pozwala człowiekowi przeżyć coś naprawdę niezwykłego: świat widziany z tej perspektywy wygląda jakby trochę inaczej, a ty – będąc skazanym tylko na siebie – możesz odkryć w sobie pokłady ogromnej mocy :).

Co zrobić, by spróbować swoich sił w tym sporcie? Najpierw trzeba posiąść odpowiednie umiejętności, a te da nam szkolenie, które należy odbyć w klubie paralotniarskim (jest ich w Polsce całkiem sporo). Po zaliczeniu kursu warto wybrać się na latanie np. na górę Żar koło Międzybrodzia Żywieckiego, do Szczyrku, czy do Zakopanego (Nosal).

Wiemy, że wiele osób, które w ten sposób choć raz postanowiły oderwać się od ziemi, zakochały się w takim szybowaniu i dzisiaj nie wyobrażają sobie bez tego życia.   

ŹRÓDŁO: Nokids.pl\
Motto na najbliższe dni 

"Nie praca jest hańbą, ale próżnowanie
."
 

Hezjod


SONDA

Kiedy mówisz dzietnym, że nie masz
z partnerem/ką dzieci, bo nie chcecie
ich mieć, ci albo mówią wam wprost,
albo tak reagują, że możesz być
pewna/y, że myślą o was
co następuje: 


  egoiści
  pasożyty
  ... a na emerytury nie ma, kurcze, komu pracować
  ... i dziwić się, że nasze polskie społeczeństwo tak się starzeje
  liczą się imprezki i wygodne życie?
  jeszcze zmienicie zdanie
  bez dzieci nie ma rodziny
  nie wiecie, co tracicie
  o, nie lubimy mieć zbyt dużo obowiązków, czyż tak?
  kariera ważniejsza jak mniemam?