HOME

SAMO ŻYCIE
Tacy jesteśmy
INFORMACJE
Bezdzietni przepytani
WASZYM I ICH ZDANIEM
Subiektywny przegląd mediów
NAUKA
Aktywnie i zdrowo
PODRÓŻE
Co tam, panie, w kulturze?
NA DUŻYM EKRANIE
O nas
MĄDRE MYŚLI
Kontakt z redakcją

   

PICT6314.JPG
Jastrzębia Góra na sportowo

Weekend. Gdzie pojechać, co robić? Umówić się na obiad do znajomych, czy spędzić dwa dni przed telewizorem? A może ruszyć się gdzieś dalej, na przykład... nad morze? Może. Ale bez koca i leżaka. Koniecznie. 

Jedźmy więc. Gdzie? Do Jastrzębiej Góry. Dlaczego akurat tam? To proste...   

Klifowe wybrzeże

Urok Jastrzębiej Góry, a jest to najdalej na północ wysunięta miejscowość Polski, przyciąga co roku tysiące turystów m.in. ze względu na ogromną różnorodność linii brzegowej. Jastrzębia Góra położona jest bowiem nad klifowym wybrzeżem, z którego na plażę dostaniemy się pokonując albo trzysta stopni schodów, bądź tylko kilka.

I nawet plaża jest tu wyjątkowa - od wschodu kamienista, jak na północnych plażach Bałtyku, a na zachodzie piaszczysta, jak w pozostałych częściach wybrzeża. Ta różnorodność powoduje, że jest tu przepięknie i wyjątkowo. Nawet zachody słońca zdają się tu wyglądać inaczej niż w innych nadbałtyckich miejscowościach, szczególnie jeśli podziwiać będziemy go z najwyższego na wybrzeżu Bałtyku 67-metrowego klifu.

Rower, kijki i kręgle

Jastrzębia Góra jest więc miejscem idealnym na długie spacery i do uprawiania nordic walkingu (kijki można wypożyczyć) oraz – ze względu na przepiękne szlaki leśne prowadzące choćby przez Lisi Jar (zbocza wąwozu porastają ponad stuletnie buki, tworzące mikroklimat okolicy) – do jazdy na rowerze (też można wypożyczyć). Co jeszcze można dodać?

Jest tu ośrodek sportowy – hotel, w którym jeśli się zatrzymamy – aktywnie spędzimy czas, nawet, gdyby pogoda chciała zniechęcić nas do przebywania na świeżym powietrzu. Siłownia, basen, stoły do tenisa, tory do gry w kręgle – to wszystko sprawi, że na pewno nie będziemy się nudzić, nawet jeśliby przez cały weekend pogoda byłaby, powiedzmy, taka sobie. 

ŹRÓDŁO: Nokids.pl\
Motto na najbliższe dni 

"Nie praca jest hańbą, ale próżnowanie
."
 

Hezjod


SONDA

Kiedy mówisz dzietnym, że nie masz
z partnerem/ką dzieci, bo nie chcecie
ich mieć, ci albo mówią wam wprost,
albo tak reagują, że możesz być
pewna/y, że myślą o was
co następuje: 


  egoiści
  pasożyty
  ... a na emerytury nie ma, kurcze, komu pracować
  ... i dziwić się, że nasze polskie społeczeństwo tak się starzeje
  liczą się imprezki i wygodne życie?
  jeszcze zmienicie zdanie
  bez dzieci nie ma rodziny
  nie wiecie, co tracicie
  o, nie lubimy mieć zbyt dużo obowiązków, czyż tak?
  kariera ważniejsza jak mniemam?