HOME

SAMO ŻYCIE
Tacy jesteśmy
INFORMACJE
Bezdzietni przepytani
WASZYM I ICH ZDANIEM
Subiektywny przegląd mediów
NAUKA
Aktywnie i zdrowo
PODRÓŻE
Co tam, panie, w kulturze?
NA DUŻYM EKRANIE
O nas
MĄDRE MYŚLI
Kontakt z redakcją

   

Formuła I, czyli intymne życie bez- i dzietnych na zakrecie 

sen.jpg

Dzietni kochają się rzadziej niż bezdzietni. Bezdzietni są do tego bardziej spontaniczni. Ale coś ich łączy: jedni i drudzy kochają się z roku na rok krócej. Co gorsza, jest im z tym dobrze.

Jest im z tym dobrze, bo jak inaczej rozumieć informację, że prawie 70 procent Polaków w wieku 15-59 lat deklaruje zadowolenie ze swojego życia seksualnego, mimo że składa się ono z samych wyścigów? No jak?

A że jest to prawie 70 procent dowiadujemy się z badań profesora Zbigniewa Izdebskiego opatrzonych wspólnym tytułem „Seksualność Polaków 2011".  Ale po kolei.

Krótko i bez zastrzeżeń

13,9 minut to średnia długość stosunku seksualnego Polaków w 2011 roku, czyli ponad cztery minuty krócej niż 10 lat temu. Tak, tak - jeszcze w 2001 r. średnio kochaliśmy się 18 minut, w 2005 r. - prawie kwadrans, a w ubiegłym roku - nawet nie 14 minut.

- Od roku 2001 minęła cała dekada, zaszły zmiany w sferze społecznej, kulturalnej i obyczajowej, a co za tym idzie, zmienił się także styl życia Polaków. Żyjemy w coraz większym tempie, precyzyjnie dzielimy czas na sferę prywatną i zawodową. Wszędzie bardziej się spieszymy i wychodzi na to, że w seksie także – komentuje profesor Izdebski.

Na dodatek krótsze stosunki specjalnie nam nie przeszkadzają. Zastrzeżeń w tej kwestii nie zgłasza aż 68 proc. mężczyzn i 67 proc. kobiet!

Podobne wyniki odnotowano w kwestii zadowolenia z życia seksualnego. W grupie mężczyzn 27 proc. jest „bardzo zadowolonych”, a 41 proc. „raczej zadowolonych”. Podobnie jest z kobietami: 27 proc. jest „bardzo zadowolona”, a 40 proc. „raczej zadowolona”.

Przynajmniej raz w tygodniu

A jak często się kochamy? 71 proc. ankietowanych zadeklarowało, że współżyje „co najmniej” raz w tygodniu (z tego 5 proc. mężczyzn i 4 proc. kobiet kocha się codziennie), a 43 proc. mężczyzn i 38 proc. kobiet - dwa, trzy razy w tygodniu.

A jak w tym wszystkim wypadają bezdzietni?

Bezdzietni bardziej otwarci

Z innych badań, przygotowanych przez angielską firmę sondażową Kaizo, a opatrzonych tytułem "Jak dzieci zmieniają nasze życie?", wynika, że w Polsce bezdzietne małżeństwa uprawiają seks częściej niż pary mające dzieci. Nie są to duże różnice, bo tylko kilkuprocentowe, więc może nie ma czym się cieszyć. Godne uwagi jest za to coś innego…

Z cytowanych badań, którymi objęto 8 tysięcy Europejczyków, w tym Polaków, wynika że bezdzietni – bez względu na obywatelstwo – są w tym swoim życiu intymnym bardziej spontaniczni i bardziej otwarci niż dzietni.

Tylko dlaczego to trwa tak krótko?

ŹRÓDŁO: Nokids.pl\
Motto na najbliższe dni 

"Nie praca jest hańbą, ale próżnowanie
."
 

Hezjod


SONDA

Kiedy mówisz dzietnym, że nie masz
z partnerem/ką dzieci, bo nie chcecie
ich mieć, ci albo mówią wam wprost,
albo tak reagują, że możesz być
pewna/y, że myślą o was
co następuje: 


  egoiści
  pasożyty
  ... a na emerytury nie ma, kurcze, komu pracować
  ... i dziwić się, że nasze polskie społeczeństwo tak się starzeje
  liczą się imprezki i wygodne życie?
  jeszcze zmienicie zdanie
  bez dzieci nie ma rodziny
  nie wiecie, co tracicie
  o, nie lubimy mieć zbyt dużo obowiązków, czyż tak?
  kariera ważniejsza jak mniemam?